Oldalak

2024. november 16., szombat

Erdős Sándor: Mesevár

Szeretném megköszönni Erdős Sándornak, Sky S.T.-nek, a Helma Kadónak és a MKMT Mozgalomnak a lehetőséget, hogy elolvashattam Erdős Sándor: Mesevár című gyermekeknek írt könyvét. A könyvben aranyos meseversek vannak, amelyek könnyen olvashatóak és mondókaként a fejbe szálnak.


Erdős Sándor:
Mesevár


Tartalom:

Kedves, ​aranyos, szórakoztató és humoros gyermekversek válogatása a kötet. Minden korosztályú gyerkőc és gyermeklelkű felnőtt talál magának benne olyan meseverset, amit kedvelni fog. Megismerhetjük a kötetből a horgászó cicákat, a szemüveges rinocéroszt és együtt kalandozhatunk egy vándor patkánnyal is.
Ilyen és hasonló szeretem, vagy nem szeretem állatok különös kalandjait izgulhatjuk végig, vagy nevethetünk mulatságos történeteiken. Esti mesének, vagy csak közös szórakozásnak is remek kiadvány. Az írások zöme nevelési célzattal is felhasználható oktatási intézményekben. Kidomborítva a különböző emberi tulajdonságokat az állatok szemszögéből.
Az író egyszerre ruházza fel az állatokat emberi jellemvonásokkal, és ír az emberről, akiben ugyancsak felfedezhetők állati tulajdonságok. Így az állatok örve alatt szabadabban beszélhetünk az emberről, egyúttal pedig úgy tűnhet, hogy az egész teremtést ugyanazok a törvények hatják át és az állatokat ugyanazok a vonások jellemzik s ugyanazok a veszélyek fenyegetik. Ebben az óriás egységben egy kis megnyugtatás is rejlik.

Vélemény:

Egy aranyos könyvet tarthat az olvasó a kezébe tele meseverssel. A versek annyira rímelnek, hogy csak úgy pörög a nyelv az olvasás közben. A gyerekek könnyen meg is tanulhassák ha szeretnék.

Minden kis szereplő emberi tulajdonságokkal van felruházva.

Szinte az összes mesevers végén aranyos kis illusztráció is van, amely a versekkel együtt mosolyt csal az arcokra.

Ovis kortól ajánlom a gyerekeknek. A óvónők akár fejlesztőkésségként is alkalmazhatnák a verseket. Mivel ritmikusak és rímelnek is, így tapsszal, mint zenei aláfestéssel is remekül ellehet szavalni vagy szavaltatni a gyerekekkel.

Némelyik végén ott a tanulság is, ami a kicsiket és nagyokat is gondolkozásra bíztatja. Sőt a furcsa események és barátságok is elfogadásra nevelnek.

Érdemes többször elolvasni és átbeszélni a gyerekekkel a verseket.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Surovec Róbert: A halál gépezete (A halál anatómiája II.)

Szeretném megköszönni Surovec Róbertnek, Sky S.T. írónőnek és a Helma kiadónak, hogy lehetőséget biztosítottak nekem arra, hogy lehetőségem ...