2024.10.14-én az esztergomi író Soós Tibor megjelent második történelmi regényének a könyvbemutatóján jártam a Helicher Könyvtárban Esztergomban. Maga a könyvbemutató kellemes hangulatba telt el, a nyílt tér ellenére is jól lehetett hallani minden kérdést és választ, amely az írónak fel lett téve. Érdekes volt ott ennyi érdeklődőt látni, nem voltunk túlzsúfoltan, inkább baráti légkör lengett körbe a helyiséget.
Bár csak felnőtt korosztály vett részt a bemutatón, azt kell mondanom, hogy azon belül is több korosztály képviseltette az olvasók táborát a fiatalabbaktól az idősebbekig.
Tetszett, hogy az író közvetlen volt, és bármilyen kérdésre szívesen választ adott.
A humor és a jókedv mindvégig ott volt. Válaszaival gyakran csalt mosolyt az ott tartózkodók arcára.
A könyvtárban dolgozók kellemesen fogadták az érkezőket és mindenkihez volt egy-egy jó szavuk.
Az egész író-olvasó bemutatót egy fiatal kellemeses személyiséggel rendelkező hölgy vezette le. Sokszor kérdéseivel megizzasztotta az írót. Sok érdekességet tudhattunk meg ezáltal magáról a könyv mögött álló személyről.
Elárulta ugyanis azt, hogy rengeteg kihívást és kutatómunkát igényelt a történelmi regény sorozatának megírása. Elmondása szerint nem csak az akkori világba, de akár a mai világba is játszódhatna a történet.
Ami igazán érdekes, ezek nem sorozat részek hanem tekercsek.
Egy-egy rész egy-egy tekercset jelent, ami annyit tesz, hogy sorosan fonódnak össze a szálak. Az első tekercs vége és a második tekercs eleje közt csak pár óra telik el, de a két könyv megírása közt 5 év telt el. Ezt úgy érdekességképpen említette meg az író.
Elárulta azt is, hogy a harmadik tekercs, ami a sorozat befejező része lesz íródik. Szóval aki elolvasta az első és a második tekercset az már a harmadikra készülhet.
Szó esett még arról is, hogy miért ilyen lett a borítója az írónak, és be kell vallanom, örülök neki, hogy ő nem állt be abba a sorba, hogy alakok legyenek a borítón.
Szerintem nehéz is lehetett volna, az adott kort visszahozni és megeleveníteni a borítón. Így hogy ezek a érdekes írásjelek és képek vannak a borítón sokkal titokzatosabbá teszi. A borító külsejét lévő jelképek pedig fontos szerepet alkotnak a történet szempontjából.
Soós Tibor elárult azt is, hogy nem hiába vannak a könyv belsejébe a térkép és az Istenségek képe. Hiszen tudjuk azt, hogy az ókori Egyiptomba több istenségben hittek. Ezek közül is a főbbeket mutatja be.
Őszintén elmondta az ott tartózkodó olvasóinak, hogy csak arról ír, amit ő is ért. Nem akart sok mindenbe belemenni, mert vannak még számára ebbe a témában is homályos foltok. És ez tetszett, hisz van egy olyan mondás, hogy csak arról írj amiről tudsz vagy ismersz. Ő ezt igyekszik is betartani.
A bemutatón az Eleven kiadó vezetősége is részt vett, és a helyszínen meg is lehetett vásárolni a regényt. Ott helyben dedikálta is.
Bemutatón az közönség is tehetett fel kérdéseket. Ami számomra egy plusz pontot jelentett.
Összességen az egész bemutató egy kellemes meglepetés volt. Így búcsúzásul még a képek előtt szeretném idézni az írót, remélem jól emlékszem még a szavaira.
Soós Tibor szavai: Én vagyok az egyetlen magyar amerikai író Magyarországon. Vagy valami ilyesmi hangzott el humoros hangszínen.
És íme a képek amiket készítettem:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése